استان ها > اردبیل

اردبیل در رشته‌های رزمی جایگاه مناسبی در کشور دارد

ورگ/اردبیلمدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: هم اکنون اردبیل در رشته‌های رزمی دارای جایگاه مناسب و ممتازی در کشور است.

به گزارش ورگ، بهرام آقاخانی در مجمع سالیانه هیئت ورزش‌های رزمی استان اردبیل اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل بر افزایش کیفیت باشگاه‌های ورزشی به ویژه در شهرستان‌ها تاکید دارد و بر همین اساس در نیمه دوم سال با حضور در شهرستان‌ها نسبت به احصای مشکلات آنان اقدام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه استفاده هیئت‌های ورزشی در تمام سبک‌ها از ظرفیت بانوان بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: ورزش و جوانان اردبیل در کنار توجه به ارتقای ورزش قهرمانی در استان به تقویت ورزش بانوان نیز تاکید دارد و در همه شهرستان‌ها و هیئت‌ها این سیاست پیگیری می‌شود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل از نبود مشکل ساختاری در هیئت‌های ورزشی استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح علمی داوران و مربیان در دستور کار ورزش و جوانان است.
آقاخانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه تمام اعزام‌های ورزشکاران به مسابقات برون مرزی و بین‌المللی باید با مجوز شورای برون مرزی انجام شود، بیان کرد: ما هرگونه اعزام بدون مجوز این شورا را به رسمیت نمی‌شناسیم و اعزام ورزشکاران بدون مجوز وجاهت قانونی نخواهد داشت.
وی موفقیت‌های ورزشکاران این رشته و کسب 60 درصد مدال‌های استان از المپیاد کشوری را یادآور شد و بیان کرد: ورزش و جوانان استان اردبیل علاوه بر بر تامین زیرساخت‌های رشته ورزش‌های رزمی سالن های تخصصی را در شهرستان‌ها ایجاد کرده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: در برخی سالن‌ها نیاز به بازمهندسی است و در چند ماه آینده با حضور در شهرستان‌ها وضعیت را بررسی خواهیم کرد.
آقاخانی بر لزوم برنامه مدون آموزشی برای مربیان، داوران و ورزشکاران تاکید کرد و گفت: آموزش پایه و اساس پیشرفت در هر رشته‌ای است و باید بی‌وقفه به این امر مبادت کنیم.
آقاخانی در مورد اعزام ورزشکاران به مسابقات بین المللی اظهار کرد: رزمی کاران برای شرکت در هر مسابقه برون مرزی از شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان مجوز بگیرند و حضور بدون این مجوز تخلف محسوب می شود.
آقاخانی بر توسعه هیات های شهرستانی تاکید کرد و گفت: هیات ورزش های رزمی در همه شهرستانها فعال است اما انتظار داریم با تمام توان و ظرفیت به پرورش استعدادها ادامه دهند.
در این جلسه همچنین رئیس هیئت ورزش‌های رزمی استان اردبیل نیز از کسب 29 عنوان قهرمانی جهان در سبک‌های مختلف ورزش‌های رزمی از سوی ورزشکاران استان اردبیل خبر داد.
اسلام عبدی همچنین به حضور ورزشکاران به مسابقات بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در این مسابقات نیز بالغ بر 100 عنوان قهرمانی برای اردبیل کسب شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code