استان ها > سمنان

اختصاص 195هزار ماسک از سوی وزارت صمت به شبکه بهداشت و درمان استان سمنان

ورگ/سمنان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اختصاص 195هزار عدد انواع ماسک از سوی وزارت صمت جهت توزیع در شبکه بهداشت و درمان استان خبر داد.

علی تشنه دل در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدکننده ماسک در سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های سازمان صمت استان این تعداد ماسک از نوع N95 و سه لایه از سوی وزارت صمت در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی استان جهت توزیع رایگان در شبکه بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با شیوع ویروس کرونا و به جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس ، با هماهنگی های صورت گرفته توسط استانداری و وزارت اقدامات خوبی هم در زمینه تولید و هم در زمینه تأمین و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز از قبیل ماسک و مواد ضد عفونی کننده انجام داده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: در بخش تولید ملزومات بهداشتی که وظایف ذاتی سازمان می باشد در بین واحدهای تولیدی افزایش ظرفیت صورت پذیرفته و در بین واحدهایی که زمینه و استعداد تولید این محصولات را داشتند با تغییر خط و یا ایجاد خط تولید جدید به تولید این محصولات در استان افزوده شد.

تشنه دل با بیان مشکلات برخی واحدهای تولید افزود: مهمترین مشکل برای واحدهای تولیدی ، تأمین مواد اولیه از قبیل الکل برای واحدهای تولید کننده مواد ضد عفونی و تأمین پارچه و کش برای واحدهای تولید کننده ماسک است که برای این موضوع در سطح ملی و استانی اقدامات خوبی صورت پذیرفته و توزیع این اقلام و مواد اولیه بر اساس ظرفیت تولید در هر استان سهمیه بندی شده و مشکلات اولیه رفع شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش تأمین اقلام بهداشتی برای مردم خاطرنشان کرد: اولویت ما برای توزیع این اقلام مراکز بهداشتی و درمانی می باشد که از طریق دانشگاه های علوم پزشکی استان این اقدام صورت می گیرد و همچنین برای تأمین اقلام مورد نیاز مردم با همکاری استانداری و اداره کل پست استان سامانه توزیع آنلاین و خرید اینترنتی اقلام بهداشتی راه اندازی و اجرا شده که شهروندان بدون مراجعه حضوری به واحدهای صنفی و داروخانه ها می‌توانند از اقلام بهداشتی مورد نیاز بهره‌مند شوند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code