استان ها > همدان

اختصاص ۱۱۰ میلیارد اعتبار به بخش مکانیزاسیون اسدآباد در سال‌جاری

ورگ/همدان معاون فنی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از اختصاص ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به بخش مکانیزاسیون این شهرستان در سال جاری خبر داد.

علی سرخوش در گفت‌وگو با ورگ، اظهار کرد: در حال حاضر پرونده متقاضیان در راستای استفاده از این تسهیلات در دست تکمیل و معرفی به بانک قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سهمیه خط اعتباری سال گذشته مکانیزاسیون شهرستان ۵۴ میلیارد ریال بوده است، افزود: سال گذشته با جذب ۱۱۰ میلیارد ریال از این سهمیه شهرستان اسدآباد در سطح استان همدان مناسب ترین توزیع سهمیه در زیربخش های مجموعه مکانیزاسیون شامل دنباله بند، ادوات کشاورزی، نیروی محرکه، امور دام، باغبانی و گلخانه را به خود اختصاص داد.

سرخوش در ادامه تعداد تراکتورهای کشاورزی سطح شهرستان را ۲۴۰۰ تراکتور برشمرد و تصریح کرد: تاکنون از این تعداد تراکتور ۹۰۰ تراکتور در حال اقدام برای پلاک گذاری تراکتور خود هستند که مالکان تراکتور‌های کشاورزی با پلاک گذاری از مزیت کارت سوخت، مشکل خرید و فروش غیرمجاز، سرقت احتمالی کاهش و امکانات و خدمات ماشین‌های کشاورزی بهره مند می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به پروژه های افتتاح شده جهادکشاورزی این شهرستان در هفته جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کروناویروس و رعایت پروتکل های بهداشتی، کلیه طرح های این شهرستان، همزمان با پروژه های افتتاحی کشور با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئویی به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه چهار طرح با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۱۰۶ میلیون ریال با اشتغالزایی ۴۱۳ نفر به مناسبت جهادکشاورزی در این شهرستان به بهره برداری رسید، بیان کرد: طرح جنگل کاری شهر آجین به میزان ۳۵ هکتار با اشتغالزایی ۳۵۰ نفر با اعتبار دو میلیارد ریال طرح آبیاری تحت فشار در شهر آجین با اشتغالزایی ۳۰ نفر با اعتبار هفت میلیارد و ۵۲۶ میلیون ریال با استفاده از تسهیلات بانکی و آورده متقاضی در ۴۵ هکتار، آبیاری کم فشار روستای گدار پهن با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال با استفاده از تسهیلات بانکی و آورده متقاضی و با اشتغال ۳۰ نفر در ۱۵۵ هکتارگلخانه سبزی و صیفی شهرک گلخانه ای موسی آباد به میزان ۳۷۰۰ مترمربع با اعتبار شش میلیارد ریال از محل آورده متقاضی طرح هایی بود که به مناسبت جهادکشاورزی در شهرستان همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری افتتاح شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code