استان ها > خراسان شمالی

اختصاص بیش از 724 میلیارد ریال تسهیلات به طرح مشاغل روستایی در خراسان شمالی

ورگ/خراسان شمالی مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی از اختصاص 724 میلیارد و 310 میلیون ریال تسهیلات به طرح های مشاغل پایدار روستایی و عشایری این استان خبر داد.

به گزارش ورگ، نبی زاده در نشست خبری گفت: این میزان تسهیلات به 936 طرح پرداخت شده که موجب ایجاد اشتغال برای یک هزار و 557 نفر شده است.

به گفته وی از اعتبار مذکور، 27 درصد به بخش صنعت و معدن، 20 درصد به حوزه میراث فرهنگی، 3.8 درصد به بخش امور عشایری، 23 درصد به بخش کشاورزی، 18 درصد به حوزه کمیته امداد، سه درصد به بنیاد شهید، 1.4 به بخش بهزیستی و 1.4 درصد به حوزه ارتباطات اختصاص یافته است.

نبی زاده افزود: 20 طرح از طرح های مشاغل پایدار روستایی و عشایری که از این صندوق تسهیلات دریافت کرده بودند به علت نبود پیشرفت فیزیکی لازم برگشت خورده اند.

وی ادامه داد: این صندوق از کشت زعفران در 150 هکتار از اراضی کشاورزی این استان حمایت کرده و حمایت های لازم تا مرحله صادرات نیز انجام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح یک روستا یک محصول نیز اظهارکرد: هر کدام از روستاهایی که محصول داشته باشند تا مرحله برندسازی و صادرات آن محصول حمایت خواهیم کرد.

وی توضیح داد: یکی از حمایت های انجام شده از کارگاه های چوب در روستای خرق فاروج بوده، بطوریکه در گذشته در این روستا درختان قطع  و برش داده می شد و سپس به صورت خام به خارج استان صادر می شد اما با حمایت های انجام شده کارگاره های لازم ایجاد و چوب تبدیل به محصول می شود و حتی با ایجاد یک کارگاه براده های چوب تبدیل به زغال فشرده می شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی ادامه داد: یکی از پتانسیل های بزرگ در هر روستا، زنان آن روستا است که این در برخی از روستاها، زنان روستایی صندوق خرد تشکیل داده اند که صندوق کارآفرینی امید نیز 20 تا 30 برابر سرمایه صندوق تسهیلات چهار درصد ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید از تولید گیاهان دارویی نیز حمایت می کند، گفت: در این راستا مبلغ 270 میلیون تومان برای کشت گل محمدی به یکی از شرکت ها اختصاص یافته که افراد با تحت پوشش قرار گرفتن در این شرکت می تواند از این دریافت تسهیلات بهره مند شوند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code