استان ها > گیلان

احداث جاده ترانزیتی ایران – آذربایجان روابط اقتصادی دو کشور را تقویت می کند

ورگ/گیلان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: احداث جاده ترانزیتی ایران-آذربایجان روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را تقویت می کند.

علی اوسط اکبری مقدم، در بدو ورود به شهرستان آستارا با حضور در نوار مرزی، محل احداث پل و جاده جدید ترانزیتی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را در روستای مرزی باغچه سرا بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید بر تسریع در روند اجرای این پروژه مهم عمرانی در شهرستان تأکید و خاطرنشان کرد: احداث جاده جدید ترانزیتی بین ایران و آذربایجان و احداث پل جدید مرزی کامیون رو به روی رودخانه آستاراچای از مهمترین پروژه هایی است که می تواند روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را تقویت کند.

این مقام مسئول در ادامه از پروژه در دست احداث راه آهن آستارا – رشت بازدید کرد و با حضور در  محل احداث بارانداز بین المللی ریلی آستارا – آستارا، میزان پیشرفت پایانه های غلات و نفتی را بررسی کرد.

وی در ادامه ضمن حضور در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، چگونگی لایروبی حوضچه بندر آستارا را بازدید و در ادامه بر لایروبی رودخانه مرزی آستاراچای با هدف کاهش احتمال وقوع سیلاب های فصلی و تسریع در تکمیل سد لاستیکی با همکاری و هماهنگی لازم بین دستگاهی تأکید کرد.

به گزارش ورگ، حسن رستم زاد، فرماندار بندر مرزی آستارا در این بازدید خواهان رفع مسائل و مشکلاتی را که باعث کند شدن انجام پروژه های عمرانی ملی و استانی در این شهرستان می شوند را از مدیران کل مربوطه خواستار شد.

لازم به توضیح است، عملیات کلنگ زنی احداث پل سوم مرزی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با هدف تردد کامیون ها و اتصال جاده ترانزیتی باکو – آستارا – رشت، طی مراسمی ویژه در آینده ای نزدیک با حضور مسئولان بلندپایه دو کشور به میزبانی آستاراهای ایران و آذربایجان برگزار می شود. 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code