استان ها > گیلان

احتمال افزایش نسبی دمای هوای گیلان

ورگ/گیلان کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه هوای پایدار تا اواسط هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود، گفت: برای روزهای آینده انتظار داریم دمای هوای استان به صورت نسبی گرم تر شود.

یوسف شجاعی در گفت وگو با ورگ، با بیان اینکه طی امروز آسمان گیلان در غالب ساعات صاف و آفتابی بود، اظهار کرد: آستانه اشرفیه با ۲۳ درجه سانتی گراد و ماسوله با ۵ درجه سانتی گراد به ترتیب بیشترین و کمترین دما را در بین ایستگاه های هواشناسی داشتند.

وی دمای هوای رشت را در گرم ترین ساعت امروز ۲۱ درجه سانتی گراد دانست و افزود: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد همچنان شرایط جوی پایدار در منطقه حاکم است.

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه هوای پایدار تا اواسط هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود، خاطرنشان کرد: انتظار داریم از فردا تا اواسط هفته آینده غالبا آسمانی صاف و آفتابی داشته باشیم. البته در برخی از نقاط به صورت موقتی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود.

شجاعی با بیان اینکه در برخی از نقاط شرایط برای پدیده مه صبحگاهی مهیاست، یادآور شد: برای روزهای آینده انتظار داریم دمای هوای استان به صورت نسبی گرم تر شود.

وی دمای هوای فعلی رشت را ۱۵ درجه سانتی گراد و میزان رطوبت هوا را ۸۷ درصد دانست و عنوان کرد: دریا همچنان آرام و برای فعالیت های مرتبط اعم از صیادی و دریانوردی مناسب است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code