استان ها > گیلان

اجرای طرح تولید 4 محصول سالم زراعی و باغی در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از اجرای طرح “تولید محصول سالم” برای چهار محصول زراعی و باغی در استان گیلان خبر داد.

به گزارش ورگ، علی درجانی گفت: به منظور ارتقاء مهارت‌های شغلی زنان کشاورز با رویکرد آموزش و ترویج تولید و مصرف محصول کشاورزی استاندارد و با محوریت اجرایی کردن دستورالعمل حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی در راستای موافقت‌نامه میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی مؤسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی، شیوه نامه طرح با  موضوع « استقرار استانداردهای ملی حد بیشینه آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی ویژه مزارع زنان روستایی» به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: هدف کلی این طرح فراهم کردن زمینه ایجاد و توسعه کسب و کار برای خانوار های روستایی و عشایری است.

درجانی ادامه داد: در  راستای اجرای موافقت نامه مذکور، تعداد چهار محصول زراعی و باغی شامل؛ بادام زمینی، کیوی، برنج و سبزی و صیفی در سال جاری برای استان گیلان در شهرستان آستانه اشرفیه، رودسر و رشت در نظرگرفته شد.

وی گفت: در این خصوص آموزش زنان روستایی با همکاری کارشناسان مراکز بهداشت، دریافت گواهی تولید محصول سالم با کلینیک گیاهپزشکی، احراز کد با هماهنگی کارشناس مسئول محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهاد کشاورزی استان انجام می‌شود، ضمن اینکه کارشناس اداره کل استاندارد استان در طول فرآیند اجرایی پروژه، دستورالعمل‌های لازم در زمینه پلمب محصول، شرکت بازرسی و آزمایشگاه بررسی حد مجاز آلایندها را  ارائه خواهد داد.

درجانی خاطرنشان کرد: زنان روستایی در زمینه سلامت و ایمنی، کیفیت و کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی، ترویج فرهنگ مصرف و تهیه برند محصولات کشاورزی نقش بسزایی دارند و جامعه هدف این طرح ترجیحا” اعضاء صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، تسهیل گران و زنان کار آفرین بوده و دوره های آموزشی با موضوع مدیریت مزرعه، تغذیه گیاهی، مبارزه با آفات و بیماری های محصولات کشاورزی برای مخاطبان طرح در دستور کار ترویج خواهد بود.

وی تصریح کرد: هماهنگی و برنامه ریزی روند اجرای طرح توسط عوامل اجرای آن در قالب کارگروه فنی پی گیری می شود که اعضای آن متشکل از مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی، اساتید دانشکده کشاورزی و دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناس مسئول واحد امور زنان روستایی، کارشناس مسئول محیط زیست و سلامت غذای سازمان، محققین مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و موسسه تحقیقات برنج، کارشناس اداره کل استاندارد استان، روسای ادارات آموزش و ترویج و مسئولان کلینیک گیاهپزشکی شهرستان‌های رودسر، رشت و آستانه اشرفیه و در راس این کارگروه رئیس سازمان جهاد کشاورزی است.

وی گفت: به این ترتیب بستر لازم جهت بهره‌گیری از ظرفیت، توانمندی و پتانسیل بخش‌های ذیربط و دستگاه‌های درون و برون سازمانی در تولید و مصرف محصول سالم مهیا می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code