استان ها > خراسان رضوی

اجرای سرود در ۸۸۸ نقطه مشهد مقدس

ورگ/خراسان رضوی معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از اجرای گروه‌های سرود به مناسبت ایام میلاد امام حسن مجتبی(ع) در ویژه برنامه «با نوای کاروان» در سطح شهر مشهد خبر داد.

حجت الاسلام محسن بذرگری با اعلام این خبر اظهار کرد: این اجراهای پاتوقی سرود با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تمهیدات پیشگیرانه در دوران مقابله با ویروس کرونا به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در قالب ویژه برنامه «با نوای کاروان» زیر نظر سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در پنج شب، از ۱۸ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹، در ۱۵۰ محله و ۸۸۸ نقطه شهری مشهد مقدس در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: ۲۰ گروه سرود آوای رضوان در قالب گروه‌های هشت نفره از نوجوانان مشهدی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هر شب، دو ساعت قبل و دو ساعت بعد از اذان مغرب به افق مشهد در محلات مختلف این شهر مقدس به سرودخوانی می‌پردازند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: سرودهای «ماه خدا»، «زیارت از راه دور» و «سفره‌دار اهل بیت(ع)» با هدف بزرگداشت ایام ماه مبارک رمضان و میلاد فرخنده کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع) و عرض ارادت به محضر امام رضا(ع) در شرایط فعلی جامعه در سال جاری تولید شده است که در این ویژه برنامه اجرا می‌شود.

بر اساس گزارش آستان‌نیوز، بذرگری به مولودی‌خوانی ویژه شب‌های عید و اجرای صلوات خاصه توسط ۲۰ مداح حاضر در این کاروان‌ها اشاره و تصریح کرد: این ویژه‌برنامه با توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در نقاطی که شهروندان مشهدی بتوانند آن را از پنجره و بالکن‌های منازل خود و یا در داخل خودروهای شخصی تماشا کنند، در حال اجرا است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code