فرهنگی و هنری > تجسمی و موسیقی

اثر عکاس جوان آستارایی در میان ۱۰۰ عکس برتر جهان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا گفت: اثر عکاس جوان این بندر مرزی به عنوان یکی از ۱۰۰ عکس برتر جهان در گالری «دیوار خالی» Blank Wall Gallery کشور یونان انتخاب شد.

شاپور تشرینی در گفت و گو با ورگ اظهار کرد: در نخستین روزهای سال جدید میلادی، فراخوان جشنواره بین المللی Blank Wall Gallery سال ۲۰۱۹ منتشر شد و عکاسان از ۸۶ کشور جهان میلیون ها عکس خود را تا بهمن ماه سال گذشته به دبیرخانه آن در پاریس (کشور فرانسه) ارسال کردند.

وی با بیان اینکه «امیر کرمکار» از آستارا جزو عکاسان برتر «پرتره» این جشنواره برگزیده شد، ادامه داد: اثر این عکاس جوان که متولد سال ۱۳۶۶ می باشد، از ۲۲ مارس تا ۳ آوریل در میان صد عکس برتر جهان در گالری «دیوار خالی» Blank Wall Gallery در شهر آتن به نمایش گذاشته شده است.

تشرینی با اشاره به اینکه در این رویداد مهم هنری تمامی عکاسان حرفه ای و آماتور جهان شرکت می کنند، افزود: جشنواره فوق زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (FIAP) برگزار و به آثار منتخب، نشان این فدراسیون اهدا می شود.

وی اضافه کرد: این هنرمند فارغ التحصیل رشته کامپیوتر است و فعالیت در عرصه عکاسی را به شکل حرفه ای از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده است.

به گزارش ورگ،  عکس های کرمکار پیش از این مقام اول آرای مردمی جشنواره دست‌های مهربان و عکس منتخب بخش داوری (سال ۹۵)، عکس منتخب جشنواره بین المللی خیام (سال ۹۷) و منتخب جشنواره عکاسی محرم نینوا (سال ۹۷) را به خود اختصاص داده اند.

وی علاوه بر داوری جشنواره های عکاسی داخل کشور و فعالیت در عرصه های تهیه کنندگی و فیلم نامه نویسی فیلم های کوتاه، به عنوان عکاس منتخب در چندین جشنواره داخلی دیگر حائز رتبه های برتر شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code