اقتصادی > ارتباطات و فناوری اطلاعات

اتصال ۷۸ درصد از روستاها به شبکه ملی اطلاعات در طول یکسال گذشته

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در طول یکسال گذشته از مجموع ۴۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور حدود ۳۱ هزار روستا معادل ۷۸ درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند که شاهد رشد دوبرابری در این زمینه بودیم.

به گزارش ورگ، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان گیلان در رودسر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز حدود ۱۱ میلیارد تومان پروژه ارتباطات در شهرستان رودسر به بهره‌برداری رسید. یکی از این طرح‌ها ارتقای ارتباطات منطقه رحیم‌آباد است که این منطقه به شبکه نسل چهار ارتباطات متصل شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در اغلب روستاهای گیلان و مازندران، فقط نسل سوم توسعه یافته بود، به دلیل اینکه برخی شرکت‌ها پس از تحریم‌های ظالمانه کارشان را متوقف کرده بودند و توسعه ارتباطی در مناطق روستایی شمال کشور که بسیار هم پرتردد هم هستند، با مشکل مواجه شده بودند.

وی گفت: از چند ماه گذشته شتاب جدی را در توسعه شبکه ملی ارتباطات شاهد هستیم، خصوصا در مناطق شمالی کشور که از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار هستند، همین سایتی که امروز به بهره برداری رسید ظرف یک ماه اخیر دایر شده است.

آذری جهرمی تصریح کرد: امروز در نقاط مختلف استان گیلان شاهد افتتاح پروژه‌های متعددی خواهیم بود، پروژه‌هایی که طی ۶ ماه گذشته با چالش‌هایی هم مواجه شدند با شتاب بیشتری دنبال می‌شوند و به مراتب کیفیت ارتباطات هم ارتقا می‌یابد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه مجموع پروژه‌های افتتاحی وزارت ارتباطات طی هفته دولت، متمرکز بر حوزه روستایی بوده، خاطرنشان کرد: در طول یکسال گذشته از مجموع ۴۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور حدود ۳۱ هزار روستا معادل ۷۸ درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند که شاهد رشد دوبرابری در این زمینه بودیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code