استان ها > خراسان رضوی

آیین ابلاغ رسمی ارتقای بخش کوهسرخ به شهرستان برگزار شد

ورگ/خراسان رضوی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، آیین ابلاغ رسمی ارتقای بخش کوهسرخ به شهرستان برگزار شد.

در این مراسم که شانزدهم بهمن‎ماه در محل هیئت حسینی شهر ریوش برگزار شد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: پرونده ارتقای بخش کوهسرخ از سال 96 در دستور جدی هیئت دولت بوده که سرانجام با تصویب هیئت وزیران این ارتقا صورت گرفت و عملا بخش کوهسرخ به صورت رسمی به عنوان شهرستان کوهسرخ اعلام می‌‏گردد.

حسن جعفری عنوان کرد: شهرستان کوهسرخ یک جغرافیای 2200 کیلومتری را شامل می‌‏شود که با توجه به شهرستان شدن این تجمیع صورت خواهد گرفت و امکانات و خدماتی که دولت می‎خواهد در اختیار مردم فهیم قرار دهد به صورت هدفمندتر در اختیار قرار می‎گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص زمان معرفی فرماندار شهرستان اظهار کرد: ابتدا باید ساختار اداری شهرستان تصویب شود اما قول می‎دهیم سال آینده ردیف بودجه خاصی را برای شهرستان کوهسرخ ایجاد کنیم، در کوتاه‌ترین زمان نیز فرماندار شهرستان را معرفی خواهیم نمود.

جعفری اظهار کرد: بر اساس آنچه اعلام شده 300 نخبه از شهرستان کوهسرخ در نقاط مختلف هستند، باید در رفع مشکلات منطقه از آن‌ها کمک گرفت و از توانشان برای وضعیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استفاده نمود.

در این مراسم بهروز بنیادی نماینده مردم شهرستان کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه وزیر کشور چندین ماه قبل به دلیل انتخابات دستور داده بودند تقسیمات کشوری ممنوع است اما با پیگیری‏‌ها و رایزنی‌‏های فراوانی که با مسئولان مختلف در سطح کشور صورت گرفت و موافقت مسئولان استان بخش کوهسرخ به عنوان سی‌امین شهرستان استان خراسان رضوی معرفی گردید.

همچنین فرماندار کاشمر نیز در ادامه بیان کرد: در سال 1316 بخش کوهسرخ تاسیس شد و بر اساس تقسیمات کشوری تا سال 1322 تابع شهرستان نیشابور بود و بعد به کاشمر الحاق شد.

مسلم ساقی افزود: از سال ۹۴ پروژه گازرسانی در دو فاز به 27 روستای بخش کوهسرخ شروع شده و مردم 22 روستا تاکنون از این نعمت برخوردار شدند و طی چند ماه آینده بقیه روستاها از این نعمت برخوردار می‎شوند، برای این پروژه 400 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

وی اظهار کرد: در پروژه ساخت مسکن روستایی آسیب دیده از بارندگی‎های سال جاری بیش از 200 واحد با اعطای دو میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض و 50 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره در حال ساخت است.

فرماندار کاشمر افزود: اجرای پروژه‎های روستایی شامل، پارک، آسفالت معابر و دیوار ساحلی و پل‎ها با بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار دهیاری‎ها و اجرای پروژه انتقال آب به شهر ریوش که دغدغه مردم بوده با اعتبار 30 میلیارد ریال انجام شده است، همچنین درمانگاه مرکز سلامت ریوش و تولا پیشرفت خوبی داشته و در آینده نزدیک به بهره‌بردای می‎رسد.

وی از ساخت مسکن محرومان در روستاهای محروم که امروز 6 واحد آن افتتاح شد، خبر داد و گفت: در حوزه زیرساخت‎های منطقه، کل راه‌های روستایی آسفالت هستند و فقط 17 کیلومتر روستای طرق به کلاته تیمور فاقد آسفالت است، همچنین به جز سه روستا که تحویل آب روستایی نشده تمامی روستاها تحت پوشش آب روستایی هستند.

حجت‌الاسلام محمود رضایی امام جمعه کوهسرخ با اشاره به مطالبات مردمی کوهسرخ اظهار کرد: درخواست تغییر اقلیم از یک به دو، رفع اختلال متناوب در شبکه تلویزیون خانگی، رسیدگی و توجه جدی به مشکلات دهستان تکاب از جمله راه دسترسی و ارتباطی و جاده‎های مناسب، استفاده کافی از ظرفیت معادن با توجه به وجود 12معدن، تسریع در ترسیم نقشه دسترسی به دهستان‌های بالادستی، تلاش برای احیای بزرگ‌ترین بادامستان کشور، استفاده کافی از پتاسیل‎های گردشگری و داروهای گیاهی و راه‎اندازی مراکز تولیدی و تاثیرگذاری وجود منطقه صنعتی در کوهسرخ از جمله مطالبات مردم کوهسرخ است.

وی ادامه داد: آسیب‎های اجتماعی و خانواده، مواد مخدر، طلاق، چند همسری و… در منطقه وجود دارد که باید برای رفع آن‌ها چاره‌اندیشی شود.

امام جمعه کوهسرخ گفت: انتظار نداریم مشکلات یک شبه حل شوند اما با مدیریت جهادی و انقلابی و انتخاب فرمانداری توانمند و آشنا با بوم منطقه و مدیر جامع‎نگر مسیر توسعه این شهرستان با سرعت بیشتری طی خواهد شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code