استان ها > لرستان

آموزش‌های پدافند غیرعامل باید به سطح جامعه منتقل شود

ورگ/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: آموزش‌های لازم در حوزه پدافند غیرعامل باید به سطح جامعه و مناطق محروم منتقل شود.

محمود ثمینی در همایش رابطین پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان در سالن همایش‌های استانداری لرستان اظهار کرد: اگر در تمام زمینه‌ها به مطالب آموزشی حوزه پدافند غیرعامل توجه کنیم بسیاری از دغدغه‌ها برطرف می‌شود.

 وی افزود: پس از پیروزی انقلاب با تلاش جهاد سازندگی روستاها و مناطق محروم به‌رغم وجود بسیاری از مشکلات و موانع اما از امکانات، زیرساخت‌ها و طرح‌های عمرانی برخوردار شدند که در آن موقع هدف دولت خدمات‌دهی به روستاها بود و به تهدیدات پس از آن توجه نشد.

ثمینی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به دستور مقام معظم رهبری ایجاد شد اظهار داشت: بسیاری از موارد که به امنیت جامعه مربوط می‌شود باید در دستور کار قرار گرفته و همگانی شود.

معاون سیاسی استاندار لرستان تصریح کرد: اطلاعات در این راستا باید به جامعه و مناطق محروم منقل شود تا مردم در برابر تهدیدات آمادگی لازم را داشته باشند چراکه از این طریق مسئله بحران، مدیریت می‌شود.

 وی بیان کرد: آموزش‌های لازم در حوزه پدافند غیرعامل از مدارس باید شروع شود و والدین هم باید این آموزش‌ها را فراگیرند.

 معاون سیاسی استاندار لرستان ادامه داد: آموزش و اطلاع‌رسانی و همچنین رزمایش‌ها در حوزه پدافند غیرعامل باید استمرار یابد تا کشور ایمنی و آمادگی لازم در مقابله با تهدیدات را داشته باشد.

 گفتنی است، در پایان از دستگاه‌های اجرایی برتر حوزه پدافند غیرعامل لرستان تجلیل شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code