استان ها > گیلان

آمادگی بیش از ۱۰۰۰ پرستار گیلانی برای مقابله با کرونا

ورگ/گیلان مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: بیش از ۱۰۰۰ پرستار و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای مقابله با کرونا ویروس آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

طاهره زاهد صفت در گفت وگویی با اشاره به اینکه پزشکان، پرستاران و در مجموع کادر درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا هستند، اظهار کرد: بیش از ۱۰۰۰ پرستار و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای مقابله با کرونا ویروس آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

وی تصریح کرد: کادر درمانی تا مهار این ویروس پای رسالت خود ایستاده اند و در درمان بیماران از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهند کرد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: کادر درمانی پرتلاش گیلانی بصورت ۲۴ ساعته برای ارائه خدمت به بیماران و مهار کرونا در حال ارائه خدمت هستند.

به گزارش ورگ؛ کروناویروس‌ها (نام علمی: Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود.

ویروس کرونا یا از طریق عطسه و سرفه کردن و انتشار بزاق دهان، منتشر می شود و یا از طریق سطوح آلوده به این ویروس به بدن انسان راه پیدا می کند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *