استان ها > گیلان

آماده باش ۵۳ اکیپ راهداری در گیلان/ برفروبی ۹۰۰ کیلومتری محورها

ورگ/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از اجرای بیش از ۹۰۰ کیلومترباند عملیات برفروبی طی ۷۲ ساعت اخیر توسط راهداران استان خبر داد و گفت: ۵۳ اکیپ راهداری با ۵۱۷ نفر نیروی راهدار در ۲۸ راهدارخانه استان مستقر و آماده خدمت رسانی هستند.

محمدرضا نازک کار در گفت وگو با ورگ، اظهار کرد: در پی بارش برف در محورهای کوهستانی، اکیپ های راهداری استان با آمادگی لازم از ساعات اولیه بارش در محورهای شریانی استان حضور داشته و نسبت به اجرای بیش از ۹۰۰ کیلومترباند برفروبی محورهای کوهستانی استان اقدام کردند.

وی با بیان اینکه بارش برف در محورهای کوهستانی به بیش از ۶۰ سانتیمتر رسیده است، گفت: اکیپ های راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در محورهای مذکور مستقر هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه ۵۳ اکیپ راهداری با ۵۱۷ نفر نیروی راهدار و با استفاده از ۳۲۱ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در ۲۸ راهدارخانه استان مستقر و آماده خدمت رسانی هستند، تصریح کرد: گیلان ۲۰ راهدارخانه ثابت و هشت راهدارخانه سیار دارد.

نازک کار از اسکان ۱۰ نفر مسافر در محور اسالم به خلخال در راهدارخانه حوزه شهرستان تالش خبر داد و گفت:۳۸ مورد امدادرسانی به خودروهای در راه مانده پونل – خلخال، اسالم به خلخال و سیاهکل – دیلمان انجام شد.

وی با بیان اینکه برفروبی در محورهای کوهستانی شهرستان رودبار،  سیاهکل، املش و شفت ادامه دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر کلیه محورهای اصلی و فرعی استان باز است و تردد جریان دارد.

این مقام مسئول از مردم خواست ضمن پرهیز از مسافرت های غیر ضروری به مناطق کوهستانی و برفگیر، حتما پیش از برنامه ریزی برای سفر از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها از وضعیت راه های استان مطلع شوند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code