استان ها > خراسان رضوی

آغاز واکسیناسیون کادر درمان در شهرستان قوچان

ورگ/خراسان رضوی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان گفت: نخستین مرحله واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در قوچان با تزریق آن به کادر درمان بخش مراقبت‌های ویژه آغاز شد.

فرشید فتحی‌مقدم رئیس شبکه بهداشت درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان قوچان، در آئین آغاز واکسیناسیون کارکنان بخش درمان شهرستان قوچان که ۲۶ بهمن ماه برگزار شد، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: طبق هماهنگی‌هایی که با دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت گرفته و براساس سهمیه استان خراسان رضوی تعداد ۳۰ دز از این واکسن در مرحله‌ اول جهت تزریق کادر درمان به شهرستان قوچان اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: کارکنان بخش ویژه کرونا که به صورت مستقیم با این ویروس درگیر هستند در اولویت تزریق این واکسن قرار دارند و در ادامه افراد مسن دارای بیماری زمینه‌ای و سپس سایر افراد دارای بیماری زمینه‌ای در صورت رضایت فردی و عدم ابتلا به ویروس کرونا این واکسن به آن‌ها تزریق می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان قوچان تصریح کرد:  این واکسن دو مرحله‌ای است و با فاصله ۲۱ روز دز بعد تزریق می‌شود و نحوه تزریق آن همانند سایر واکسن‌هاست و در بسیاری از کشورهای دنیا در حال حاضر استفاده می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *