استان ها > گیلان

آغاز مرحله استانی مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی

ورگ/گیلان مرحله استانی سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از فردا، 21 آبان ماه به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار می شود.

رضا فدایی در گفت وگو با ورگ، با اعلام این خبر اظهار کرد: مرحله استانی سومین دوره مسابقات مناظره  دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از فردا، 22 لغایت 26 آبان ماه جاری به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات با محوریت «گام دوم دانشگاه؛ توسعه کیفی هدفمند و گسترش گفتمان مهارتی» برگزار می شود، افزود: تعداد 12 تیم از مراکز علمی کاربردی استان گیلان حضور دارند که تیم برتر آذرماه سال جاری، جهت شرکت در مسابقات کشوری عازم تبریز خواهد شد.

دبیر برگزاری سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی مراکز علمی کاربردی، عدم گفت وگو و نقد منصفانه را از مشکلات ما در جامعه قلمداد کرد و گفت: گفت وگو انسان ها را به هم نزدیک می کند تا از داشته های یکدیگر بهره مند شوند. برنامه مناظره دانشجویی تمرینی بسیار موثر برای ارتقاء فرهنگ گفت وگو است و بدون تردید بزرگترین دستاورد آن تقویت اعتماد به نفس، وحدت، صمیمیت و خودباوری جوانان و در یک کلام ارتقاء سرمایه های اجتماعی جامعه است.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت تاکید کرد: از مهمترین نکاتی که باید در مناظره مد نظر دانشجویان قرار گیرد رعایت آداب مناظره، احترام طرف مقابل، نقد منصفانه و اخلاق مداری است، امیدواریم که این دوره از مسابقات بتواند فضایی برای دانشجویان ایجاد کند تا بتوانند بدون ممانعت درباره موضوعات مختلف به نقد منصفانه و آگاهانه بپردازند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code