فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه

آزادگان، سفیران سربلند جمهوری اسلامی ایران هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: سالروز ورود آزادگان، سالروز اتحاد ملت ایران است و آزادگان سفیران سربلند ایران اسلامی هستند و شکنجه‌های بسیاری را تحمل کردند تا پیام انقلاب اسلامی را منعکس کنند.

به گزارش ورگ، سیدجواد هاشمی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: جنگ‌های ایرانیان همیشه با عدالت و به دلیل دفاع از جمهوریت بوده است و شهدا برای این آرمان تا پای جان ایستادگی کردند.

وی افزود: ایران هرگز محور شرارت و خون‌آشامی نبوده است، در ۱۰۰ سال اخیر انگلیس و آمریکای جنایتکار هر زمانی اراده کردند با توطئه و زور پا در این کشور باز کنند، نتوانستند؛ نظام سلطه به دنبال استعمار کشورهای نفتی و منطقه بودند و قبل از انقلاب به این مهم دست یافتند ولی پس از پیروزی انقلاب با رهبری امام خمینی (ره) هیچگاه موفق به دست‌اندازی به جمهوری اسلامی ایران نشدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم بیان کرد: سپس با حربه جنگ و با پول‌های عربی و عبری هشت سال جنگ را به کشور عزیزمان تحمیل کردند و جوانان این کشور تا پای جان از جان و ناموس این کشور دفاع کردند.

وی با بیان اینکه جوانان دفاع مقدس سه دسته هستند، ادامه داد: عده‌ای برای دفاع از وطن خون خود را اهدا کردند و شهید شدند، عده‌ای جان خود را برای دفاع از جمهوری اسلامی قرار دادند و مدال جانبازی به گردن آویختند؛ همچنین عده‌ای گرفتار زور و ستم دشمن شدند و در زندان‌های حکومت بعث زندانی بودند.

هاشمی اظهار کرد: در زمان اسارات، برخی اسرا به دلیل شکنجه‌های حکومت بعث به شهادت رسیدند و برخی نیز پس از پایان جنگ، قهرمانانه به کشور بازگشتند و مورد استقبال ملت قدردان ایران قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: سالروز ورود آزادگان، سالروز اتحاد ملت ایران است و آزادگان سفیران سربلند ایران اسلامی هستند و شکنجه‌های بسیاری را تحمل کردند تا پیام انقلاب اسلامی را منعکس کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم اظهار کرد: بر همین اساس شنبه ۲۶مردادماه ساعت ۱۸:۳۰در مجتمع امام خمینی(ره)، مراسم تجلیل از آزادگان با حضور  ۵۲۱آزاده و خانواده‌های آنان برگزار خواهد شد و همچنین به مناسبت این هفته از برخی از آزادگان در قالب طرح سپاس بازدید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲نفر از آزادگان در سال‌های اخیر به شهادت رسیدند که غبارروبی مزار این شهدا انجام خواهد گرفت؛ از تعداد آزادگان استان قم، ۱۰۲نفر بیش از پنج سال در زندان‌های حوکمت بعثی اسیر بودند و ۱۳نفر از آزادگان نیز جزو نخبگان محسوب می‌شوند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code