فرهنگی و هنری > دین و اندیشه

آثار اجتماعی وقف را در جامعه نهادینه کنیم

معاون امور استان های سازمان اوقاف کشور گفت: آثار اجتماعی وقف را در جامعه نهادینه کنیم تا مردم در زندگی خود از برکات وقف بهره‌مند شوند.

به گزارش ورگ، حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی نژاد ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان اظهار کرد: مسئله وقف در را در جامعه بخوبی نهادینه نشده است. آثار اجتماعی و نقش وقف در جامعه را باید به مردم نشان دهیم تا زندگی مردم متحول شود. سیاست سازمان اوقاف در سال‌های پیش رو تبدیل موقوفات به پروژه‌های بزرگ از جمله در جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کمک به بیکاری در جهت پیشرفت است.

حجت‌الاسلام روحانی نژاد بیان کرد: سیاست فعلی سازمان اوقاف ارتقای بهره‌وری هم در تولید ثروت و هم نیت واقفین عمیاتی شده است.

وی با بیان اینکه توقع سازمان اوقاف از جامعه رسانه‌ای و مبلغین در جهت سوق اهداف بنا بر نیاز مردم است، اظهار کرد: بر اساس شرایط اقتصادی فعلی، در زمینه وقف به دنبال ایجاد اندیشه‌های نو هستیم.

معاون امور استان‌های سازمان اوقاف کشور با بیان اینکه تغییرات در استان روال طیبعی است، عنوان کرد: ایشان یک فرد ارزشی و از خانواده اوقاف است.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مهدیان مدیر کل جدید اوقاف وامور خیریه هرمزگان گفت: محور فعالیت های اوقاف استان هرمزگان برای پیشرفت در سه محور بیان شد.

وی اظهار کرد: سازمان اوقاف در در جهت اهداف خود در مقوله اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی حول سه محور مهم فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: حرکت در مسیر رونق تولید، با بهره گیری از توان شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت‌های آنان در جهت پیشرفت است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: مسیر دوم در جهت ایجاد اشتغال در جامعه با مبنای حرکتی بیانه گام دوم و بکارگیری از جوانان مومن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدیان خاطرنشان کرد: مسیر سوم اجتماعی سازی فعالیت‌های اوقاف و در بقاع متبرکه در استان هرمزگان خواهد بود.

به گزارش ورگ، در این آیین از خدمات حجت‌الاسلام گرایلی تجلیل و حجت‌الاسلام حسین مهدیان به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه هرمزگان معرفی شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code