استان ها > گیلان

آب بندان‌ها موجب اشتغال پایدار در روستاها خواهد شد

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه تاکنون ۲۷ آب بندان مورد مطالعه مشاورین جهاد کشاورزی قرار گرفته است، گفت: استفاده از این مواهب باعث خواهد شد بخش گردشگری، بخش کشاورزی و حوزه شیلات و آبزی پروری رونق گیرد و موجب اشتغال پایدار در روستاها شود.

به گزارش ورگ، محمود صوفی در کارگروه ساماندهی آب بندان‌های شهرستان سیاهکل، استفاده صحیح و اصولی از آب بندان ها براساس شیوه نامه ابلاغی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: استفاده از مواهب طبیعی و پتانسیل بالای این آب بندان ها باید توسط دستگاه های متولی پیگیری و اجرا شود.

وی افزود: استفاده از این مواهب باعث خواهد شد بخش گردشگری، بخش کشاورزی، حوزه شیلات و آبزی پروری رونق گیرد و موجب اشتغال پایدار در روستاها شود.

این مقام مسئول شهرداری سیاهکل و اداره آب منطقه ای شهرستان را مکلف کرد ظرف یک هفته آینده براساس مصوبات کارگروه و شیوه نامه ابلاغی نسبت به تعیین سازوکار لازم اقدام کنند و گفت: کارگروه ساماندهی آب بندان ها با استفاده از خدمات مشاوره ای دستگاه های متولی در ساماندهی استخر پاشوران نیز اقدام مناسب را انجام دهد. با توجه به پتانسیل این استخر و ظرفیت لازم آن در بخش گردشگری، کشاورزی و آبزی پروری به ایجاد اشتغال نیز کمک خواهد کرد.

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه تاکنون ۲۷ آب بندان مورد مطالعه مشاورین جهاد کشاورزی قرار گرفته است، تصریح کرد: از این تعداد، نقشه برداری تعداد ۱۶ آب بندان پایان یافته و جهت تایید به استان ارسال شده است.

وی ادامه داد: پس از فصل کشاورزی عملیات عمرانی این ۱۶ آب بندان آغاز خواهد شد لذا لازم است دستگاه های متولی هرگونه اقدام درخصوص آب بندان های بخش کشاورزی را با هماهنگی جهاد کشاورزی صورت دهد.

صوفی خاطرنشان کرد: هرگونه اقدام درخصوص ساماندهی آب بندان ها باید مرحله به مرحله و براساس شیوه نامه ابلاغی در جلسات کارگروه مصوب و بعد توسط دستگاه های متولی اجرایی شود. همچنین در یک بازه زمانی یک هفته ای ادارات ورزش و جوانان و آب منطقه ای نسبت به تعیین تکلیف آب بندان هایی که بستر و ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ورزش و جوانان را دارند را مشخص و معرفی کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code